DESTYLATORY Al Ambiq 

ręcznie wykonane i młotkowane z arkuszy miedzi, aby utworzyć łagodne i wdzięczne krzywe, nie ma dwóch Al-Ambiq® pot stills, które są identyczne w średnicy. Każda pokrywa jest specjalnie wykonana, aby pasowała do każdego garnka. Jako że jest ona wykonana ręcznie, mogą wystąpić pewne niewielkie luzy pomiędzy poszczególnymi elementami. Aby uszczelnić ewentualne wycieki pary, można zastosować bardzo prostą technikę - mąkę żytnią lub kukurydzianą i wodę. Wystarczy wymieszać mąkę żytnią lub kukurydzianą z odrobiną wody, aby w małym odbiorniku powstało mokre, miękkie ciasto. Następnie palcami po prostu wciśnij i wetrzyj tę mieszankę w złącza wszystkich elementów.

Podczas składania garnka, włóż łabędzią szyjkę do garnka z delikatnym naciskiem. Podłącz również łabędzią szyjkę do kondensatora. Gdy para zacznie się unosić, w przypadku nieszczelności wystarczy dodać trochę ciasta do tego nieszczelnego miejsca.

Po latach użytkowania między miedzianym garnkiem a pokrywą z łabędzią szyją może pojawić się naturalny luz, który należy uszczelnić, aby zapobiec wydostawaniu się oparów.

Aby poluzować poszczególne części destylatora w celu ich oczyszczenia po zakończeniu destylacji, wystarczy bezpośrednio uderzyć piętą dłoni w górę w brzegi poszczególnych części.

Aby rozdzielić rurki wystarczy je ostrożnie wyciągnąć (tam gdzie nie ma mosiężnych złączek).

Pary zawsze będą szukać łatwej drogi ucieczki - przez wypustki - dlatego nie ma wielkiej potrzeby nakładania grubych ilości mieszanki mąki.

Alternatywną metodą jest użycie taśmy silikonowej - lub innej taśmy uszczelniającej, która wytrzyma wysokie temperatury.(przeze mnie nie polecaną) .

Należy uważać, aby nie zakleić połączeń alembików nadmiernie, ponieważ celem jest uszczelnienie uciekających oparów i umożliwienie odskoczenia kaptura alembika w przypadku, gdy przeszkoda w rurociągu spowoduje nadmierny wzrost ciśnienia.


Koszyk

Statystyki zbiorcze na stronę